همان گونه که می دانید در گذشته های نه چندان دور اوضاع کاری مراکز فروش لوازم دست دوم چندان رو به راه نبود، اما امروزه با توجه به شرایط اقتصادی که کشور ما با آن مواجه است بسیاری از افراد را بر خلاف میل باطنی­شان مجبور به استفاده از این گونه لوازم کرده است. شاید خرید کالاهای دست دوم برای بسیاری از افراد خوشایند نباشد، اما گاهاً شرایط به نحوی است که فرد را با این نیاز روبرو می کند. همان گونه که می دانید بهره گیری از دستگاه فکس یکی از نیاز های اساسی بسیاری از شرکت ها و ادارات دولتی و شخصی است. از این رو بودجه پایین و بسیاری از مسائل دیگر ممکن است مدیران این ادارات را به فکر خرید فکس کارکرده بیندازد.توجه داشته باشید که میزان رضایت شما از خرید دستگاه های کار کرده بر اساس زاویه دیدتان به این موضوع می تواند متفاوت باشد. چرا که بسیاری از افراد خرید سیستم هایی همچون دستگاه فکس کار کرده را یک معامله سود رسان می بینند. چون با این کار علاوه بر بهره گیری از این محصول می توانند هزینه های کمتری را برای خرید آن بپردازند. در صورتی که شما شناخت و آگاهی کاملی از این نوع لوازم داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام به خرید این محصول کنید، می توانید سیستم مورد نیاز خود را با کیفیت بالا و قیمتی بسیار مناسب خریداری نمایید.

معرفی انواع دستگاه های فکس

توجه داشته باشید که امروزه تمامی دستگاه های فکسی که در بازار های فروش وجود دارند به چند دسته کلی تقسیم بندی می شوند که شما می توانید بر اساس نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  • دستگاه فکس حرارتی:

در حقیقت عملکرد این نوع از سیستم ها با بهره گیری از رول های حرارتی که مختص به این کار است صورت می گیرد. در صورتی که قصد دارید برای خرید دستگاه فکس دست دوم مورد نظر خود کمترین هزینه ها را صرف کنید، انتخاب دستگاه فکس حرارتی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. چرا که این سیستم کاربر را تنها با هزینه خرید رول های حرارتی روبرو می کند. چون هد دستگاه با حرارتی که ایجاد می کند چاپ را بر روی کاغذ مورد نظر می سوزاند، که در نتیجه نیازی به استفاده از جوهر نخواهد داشت. اما پیش از خرید توجه داشته باشید که این سیستم کیفیت و سرعت چندان بالایی نداشته و تنها مناسب مصارف معمولی است.

  1. دستگاه فکس کاربنی

یکی دیگر از انواع این سیستم ها نوع کاربنی آن است که با بهره گیری از رول های کاربن روی کاغذ های A4 عمل خواهد کرد. توجه داشته باشید که این نوع از دستگاه های فکس می تواند سرعت بالاتری نسبت به نمونه های حرارتی داشته باشد علاوه بر آن کاربر را با مشکل از بین رفتن چاپ روبرو نخواهد کرد. لازم به ذکر است که اگر نیاز شما به دستگاه فکس کارکرده به این صورت است که روزانه بیش از 30 تا 40 برگ استفاده می کنید ممکن است این مدل چندان مناسب شما نباشد چرا که این امکان وجود دارد تا رول کاربن درون دستگاه جمع شود.

  • دستگاه فکس لیزری

در صورتی که نیاز به دستگاهی دارید که بتواند حجم بالایی از ارسال ها و دریافت ها را به صورت روزانه در اختیار شما قرار دهد، بهترین گزینه می تواند بهره گیری از دستگاه فکس لیزری باشد. در واقع این سیستم با استفاده از جوهر تونر روی کاغذ های A4 عمل می کند و کاربر را با مشکل پاک شدن جوهر مواجه نخواهد کرد، علاوه بر آن، این سیستم همچون دستگاه فکس کاربنی امکان جمع شدن رول ها درون دستگاه را به صفر رسانده است. با توجه به توضیحات ارائه شده می توان گفت که کیفیت این دستگاه می تواند به میزان قابل توجهی بالاتر از نمونه های دیگر عنوان شده باشد.اما در مقابل بی شک این سیستم نیازمند صرف هزینه های بالاتری نیز جهت خرید بوده که همین عامل موجب شده تا کاربران از خرید آن صرف نظر کنند. از این رو پیشنهاد ما بهره گیری از خرید فکس کارکرده است که می تواند به شما این امکان را بدهد تا با صرف کمترین هزینه ها از این محصول بیشترین استفاده را ببرید.

مهم ترین نکات در خرید دستگاه فکس دست دوم

همان گونه که می دانید برای آن که بتوانید هنگام خرید دستگاه فکس دست دوم بهترین مدل را انتخاب کنید باید به نکات مهم در خرید این محصول توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین مسائل در این زمینه سرعت دستگاه فکس در ارسال و دریافت اسناد و مدارک متعدد است. بی شک به هر میزان این سرعت بالاتر باشد سیستم مورد نظر شما نیز از کیفیت بالاتری برخوردار است. در حقیقت سرعت دستگاه فکس با مودم داخلی آن مرتبط بوده اما نمی توان آن را با متعلقات بخش های اسکنر و پرینتر دستگاه نیز بی ارتباط دانست.توجه داشته باشید سرعتی که در دستگاه فکس کارکرده درنظر دارید، می تواند در 2 نوع متفاوت سرعت ارسال و سرعت دریافت دسته بندی شود که اصولا این سرعت تحت عنوان اعداد و ارقام و نوشتار بر روی جعبه های این دستگاه ها قابل مشاهده است.

دومین گزینه ای که باید هنگام خرید فکس دست دوم به آن توجه کنید، نوع چاپ آن می باشد. به عنوان مثال در مواردی که دستگاه چاپ مورد نظر شما از نوع حرارتی انتخاب شود، بالاجبار باید از کاغذ هایی که طول عمر کوتاهی دارند استفاده کرد. از این رو کاربران این سیستم ها ترجیح می دهند تا از سند دریافتی، یک برگ کپی بر روی کاغذ های استاندارد تهیه کنند تا این اطلاعات از بین نرود. به همین منظور برای مقابله با چنین شرایطی بهترین راه حل استفاده از دستگاه فکس کارکرده لیزری یا جوهر افشان است.سومین موردی که پیش از سفارش این محصول باید در نظر داشته باشید، حافظه دستگاه است. در واقع حافظه این سیستم با توجه به شمار های تلفن، ارسال سند و ذخیره اطلاعات در صورت اتمام کاغذ فکس می تواند متفاوت باشد.نهایتا با توجه به این موارد و هزینه های بسیار بالا برای خرید دستگاه های فکس نو، پیشنهاد ما بهره گیری از نمونه های کارکرده آن است که می تواند علاوه بر عملکرد بسیار مناسب به کاربر این امکان را بدهد که با انتخاب بهترین مدل از دستگاه فکس دست دوم بر اساس نیاز خود، بیشترین استفاده را از آن برده و هزینه های معقولی را برای سفارش دستگاه فکس مورد نظر صرف کنند.